Spędzasz czas w domu? Zadbaj o porządki w swojej kuchni!

Przez zaistniałą sytuację w kraju oraz na świecie wszyscy zostaliśmy w pewnym sensie zmuszeni do zmiany swoich planów oraz przeorganizowania codziennego życia. Zamiast dopatrywać się w tym samych negatywnych stron, zrób coś pozytywnego. Jest to świetny czas na porządki w kuchni, do których wcześniej ciężko było nam się zabrać. A więc zaczynamy!

Ogólne wrażenie

Wchodząc do kuchni napotykamy na pierwsze wrażenie, czyli na to, co od razu rzuca nam się w oczy. Dlatego na początek warto zacząć od oczyszczenia przestrzeni widocznej na pierwszy rzut oka. Im mniej rzeczy stoi na blatach oraz parapecie, tym kuchnia wygląda na czystszą i bardziej uporządkowaną. Pozbądź się wszystkich drobnych, niepotrzebnych przedmiotów, które sprawiają wrażenie chaosu. W miarę możliwości jak najwięcej rzeczy schowaj w szafkach. Kiedy już to zrobisz, możesz wyczyścić blaty oraz szklane powierzchnie z zewnątrz. Efekt gwarantowany!

Pojemniki i pudełka

Pudełka oraz różnego rodzaju pojemniki są idealnym rozwiązaniem w każdej kuchni. Dzięki nim w prosty sposób uzyskasz ład i porządek. Wykorzystaj je do przechowywania przypraw oraz sypkich produktów spożywczych, takich jak na przykład mąka, cukier, kasze oraz ryże i makarony. Pamiętaj, żeby wszystkie je opisać. Dzięki takiej organizacji w szafkach oraz szufladach zawsze będzie porządek, a produkty nie będą się rozsypywać tak, jak często ma to miejsce jeśli pozostawiamy je w papierowych torebkach. Przy okazji przejrzyj produkty pod kątem dat ważności i pozbądź się tego, co nie jest już zdatne do spożycia.

Czyszczenie sprzętów AGD

Przyszedł czas, aby zabrać się za najmniej lubianą przez większość z nas czynność. Jest to oczywiście czyszczenie kuchennych sprzętów, takich jak piekarnik, okap, mikrofalówka czy wielofunkcyjny robot. Te czynności wymagają sporo pracy, szczególnie jeśli długo odkładałaś je na później. Z wszelkimi zabrudzeniami doskonale radzi sobie woda z octem. Jest to idealne rozwiązanie jeśli zamierzasz wyczyścić piekarnik. Jest to naturalny środek czystości w pełni bezpieczny dla naszego zdrowia. Możesz wykorzystać go także do mycia pozostałych sprzętów, szczególnie tych, które będą miały bezpośredni kontakt z żywnością. Pamiętaj także o usunięciu kamienia z wnętrza czajnika. Zrobisz to przy pomocy kwasku cytrynowego. Dzięki niemu Twój czajnik znów będzie jak nowy.

Reorganizacja w kuchennych szafkach

Kuchenne szafki często kryją w sobie wiele niepotrzebnych przedmiotów. Przyszedł czas, aby je przejrzeć i pozbyć się tego, czego nie używasz. Takie rzeczy zabierają miejsce, które w kuchni, szczególnie tej niewielkiej jest niezwykle potrzebne. Bez sentymentu wyrzuć, to czego nie potrzebujesz i zrób miejsce, dzięki któremu będzie Ci łatwiej zachować porządek. Kolejna rzecz, którą warto zrobić, to uporządkować rzeczy, które zostają. Postaraj się ułożyć je kategoriami, oddziel te często używane od używanych okazjonalnie. Wszystko to, co jest Ci potrzebne na co dzień umieść w szafkach i szufladach w zasięgu ręki. Pozostałe, rzadko używane przedmioty schowaj wyżej. To znacznie ułatwi Ci codzienne funkcjonowanie w kuchni.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o